Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF przygotowując się do systemu, który będzie obowiązkowy od 1 lipca 2024 r. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury ustrukturyzowane będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r. Już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF. Spotkania w każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku zaprasza mikroprzedsiębiorców, przedstawicieli mikroprzedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na
bezpłatne spotkania on-line na temat założeń KSeF. Spotkania będą odbywać się w każdą środę przez najbliższe cztery tygodnie tj.: 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia.
W trakcie webinarium dowiesz się o:
– nowych zasadach fakturowania w Polsce,
– uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień,
– różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
– wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF,
– bezpłatnych narzędziach KSeF,
– tym gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.
Na najbliższe webinarium zapraszamy już 22 listopada br. o godz. 9.00. Spotkanie jest otwarte, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link.

Izba Administracji
Skarbowej
w Białymstoku

Przewidywany czas spotkania – 1 h.
Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji o KSeF na www.podatki.gov.pl/ksef.